Znowu przychodzę do was z kolejną propozycją książkową dla najmłodszych, i zgadliście, znów będę wam przedstawiać ich ulubionego książkowego bohatera Pucio, którego każdy z nas zna i pokochał. Tym razem mamy do czynienia z nauką mowy, a dokładniej z nauką pierwszych słówek- czasowników i rzeczowników, które powinno znać każde dziecko. Lecz jeśli jeszcze nie posiada ono jeszcze ich w swoim słowniku, to dzięki książce “Co robi Pucio?” szybko się ich nauczy, i z czasem, będzie mógł je używać na co dzień.

O książce “Co robi Pucio?” Marty Galewskiej- Kustry

“Co robi Pucio?” Marty Galewskiej- Kustry to kolejna książka dla dzieci z serii o Pucio. I tym razem daj się zabrać wraz z książkowymi bohaterami w przygodę, w której twoje dziecko pozna nowe słówka i pozna ich wymowę.

Jeśli nie wiecie, a może już zdążyliście zapomnieć, Pucio to przesympatyczny bohater, który wraz ze swoją rodziną i przyjaciółmi, przeżywa to coraz nowsze przygody. W skład rodziny Pucia wchodzą mama, tata, babcia, dziadek, starsza siostra- Misia, oraz młodszy braciszek- Bobo.

Portal poleca: Fascynujesz się polską poezją? Koniecznie dowiedz się więcej o nietuzinkowej polskiej pisarce Wisławie Szymborskiej – https://www.poet.pl/niepowaznie-powazna-wislawa-szymborska/.

Tym razem Pucio będzie przedstawiony w codziennych sytuacjach, oraz będzie wykonywał podstawowe czynności. Autorka wraz z ilustratorką skupiły się w tym wydaniu na przedstawieniu bohatera i wykonywanych przez niego czynnościach, nie poprzez prozę, lecz obrazki, tylko po to, aby rodzic mógł pokazywać dziecku poszczególne elementy, wyraźnie i powoli je nazywając, by dziecko mogło je powtarzać. Ma to zachęcić dziecko do częstszego wymawiania wyrazów, skupiając się na wymowie, ale nie tylko, ponieważ dzięki książce “Co robi Pucio?” dziecko może się również kreatywnie bawić.

Seria książek o Pucio

Książki z serii o Pucio jest już kilkanaście, jak i nie więcej, lecz jeśli chcesz się skupić na dalszym rozwoju mowy swojego dziecko, a Pucio przypadł mu do gustu, to może Cię zainteresować:
“Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem”,
“Pucio mówi pierwsze słowa”,
“Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych”,
“Pucio i ćwiczenia z mówienia czyli nowe słowa i zdania”,
“Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków”.