Po latach spędzonych w szkole, na uczelniach i w pracy mamy serdecznie dość wszelkiego rodzaju wyzwań i przeszkód stojących na naszej drodze, a jednak są nam one bardzo potrzebne. Osoby, które osiągają sukcesy, nie tylko się ich nie boją, ale nawet starają się samodzielnie wynajdować dla siebie nowe wyzwania. To wcale nie głupi pomysł, bo stawianie im czoła to najszybszy sposób na naukę i poznanie samego siebie.

Pokazujesz samemu sobie, co możesz osiągnąć

Wyzwaniu można podołać albo nie. W pierwszym przypadku pokazujesz samemu sobie, że masz ogromne możliwości i dasz sobie radę z kolejnymi przeszkodami, czyli motywujesz samego siebie. Jednak kiedy Ci się coś nie udaje, to nie oznacza, że masz się poddać. Porażka prędzej czy później Cię spotka, bo nikt nie jest wszechmogący. Kiedy już się o nią otrzesz, będziesz wiedział, co sprawia Ci trudności i nad czym musisz popracować. Dzięki temu przy następnym podejściu poradzisz sobie jeszcze lepiej, a to zmotywuje Cię nawet bardziej, bo pokażesz, że wkładając odrobinę wysiłku, jesteś w stanie osiągnąć naprawdę wiele.

Masz motywację do rozwijania się

Wyzwania, które sam sobie stawiasz, nie mogą być za proste, bo wtedy nie będą wyzwaniami. Mają skłonić Cię one do rozwijania się i poprawiania swoich umiejętności. Przygotowanie do zmierzenia się z taką przeszkodą zawsze łączy się ze zdobywaniem nowej wiedzy czy poznawaniem nowych ludzi. Taka nauka jest najlepsza, bo sami chcemy się nią zająć. Motywowanie się do ciągłego rozwijania sprzyja stawaniu się lepszą wersją siebie, zarówno na płaszczyźnie zawodowej, jak i prywatnej. Każdy z nas chce osiągać sukcesy, a tylko pokonując kolejne wyzwania, będziemy w stanie przygotować się na ich nadejście.

Cały czas wymagasz od siebie więcej

Wyzwania narzucają nam pewne tempo. Kiedy tylko uda nam się pokonać jedno z nich, powinniśmy od razy myśleć o kolejnym. Nie oznacza to, że powinniśmy odmawiać sobie świętowania i cieszenie się swoim sukcesem, ale jednocześnie nie powinniśmy rozpamiętywać go za długo. Każdy z nas ma znajomego, który jeszcze nie ochłonął po zdobyciu pierwszego miejsca w konkursie plastycznym w szóstej klasie podstawówki. Nie zatrzymuj się i nie wspominaj z nostalgią tego jednego sukcesu, skoro przed Tobą czeka setka nowych możliwości na osiągnięcie czegoś większego, a tym samym bardziej satysfakcjonującego.